Skip to main content

Sondaj Kuyusu Metresi Ne Kadar?


Su ihtiyacını karşılamak için yapılan su kuyusu sondajı metresi ne kadar sorusunu, bu işlemi yaptırmak isteyen herkes sormaktadır. Bahçesine veya tarlasına su sondajı yaptırmak isteyen çiftçiler, mülk sahipleri ve girişimciler maliyetler konusunda oldukça sıkı bir araştırma içine girerler. Birçok firmadan online teklif alarak fiyatları karşılaştırma yoluna giden müşteriler farazi hesaplarla sonuca ulaşmaya çalışır. Ancak su sondaj kuyusu gibi saha çalışmalarının iş öncesi fiyatlandırması olduğu gibi, derinliğe göre de maliyeti çıkarılmaktadır.

Sondaj Kuyusu Metresi Ne Kadar? - Uzay Sondaj

Sondaj kuyusu metresinin ne kadar olduğu ile ilgili Devlet Su İşleri’nin belirlediği standartlar bulunmaktadır. Tüm sondaj firmaları bu konuda oluşturulmuş standartlar çerçevesinde hareket etmekte ve maliyet hesabını buna göre belirlemektedir. DSİ’nin belirlediği fiyatlar ile sondaj çalışmaları yapılmaktadır. Elbette ölçüm yapılacak zeminin durumu ve kullanılacak malzemelerin oranına göre maliyetler müşterilere bildirilmektedir.

Sondaj kuyusu metre fiyatı belirlenen kriterlere göre müşterilere sunulmaktadır. Alt yapı olarak sağlam bir çalışma ile sondajlarınızı gerçekleştiriyor ve kuyularınızı dayanıklı halde teslim ediyoruz. Uzun yıllar kullanabileceğiniz su kuyuları ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Su Sondajı Metre Fiyatı 2021

Su sondajı metre fiyatı 2021 yılı için yine Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiştir. Metre fiyatları temel sondaj açma çalışmasında inilecek derinliğe göre değişmektedir. 0 ile 20 metre arası başlangıç fiyatı olarak belirlenmiş olup, inilecek derinlik 20 metreyi geçtiği zaman 40 metreye kadar aynı fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu fiyatlar toprak zemin ve kayalık zemine göre farklıdır.

Toprak zeminin derinlik fiyatlandırması kayalık zeminden daha düşük olmaktadır çünkü çalışacak ekipmanlar fazla zorlanmamaktadır. Kayalık zeminlerde de yine 0 ile 20 metre arası ve 20 metre ile 40 metre arası sondaj çalışmalarının fiyatları iki kademe şeklinde belirlenmiştir. Kayalık zeminde çalışmanın maliyeti normal zeminden yaklaşık iki kat fazla olmaktadır.

Su sondajına ek olarak numune alma ve STP deneyi için de ayrıca standart fiyatlar belirlenmiştir. Sondaj firmaları bu standart fiyatlara göre maliyet hesabı yapmaktadır. Referans olarak alınan bu ücretlere sondaj firmasının kullanacağı ek malzemeler ve müşterilerin istediği ek çalışmalar ayrıca eklenmektedir.

Su Sondajı Metre Fiyatı 2021 - Uzay Sondaj

10 Metre Sondaj Kuyusu Maliyeti

10 metre sondaj kuyusu maliyeti yukarıda belirttiğimiz kategoriler içinde yer almaktadır. Devlet Su İşleri’nin belirlediği fiyatlara göre 0 ile 20 metre arasında saptanmış olan referans değerlere göre işlem yapılır. Sondaj firmalarının yapılacak etüt çalışmaları için de belirli bir maliyet çizelgesi bulunmaktadır. Taranacak alanın büyüklüğüne göre 40 km ve katları olacak şekilde etüt çalışmalarının maliyetleri belirlenmiş olup, alan büyüdükçe maliyet de artmaktadır.

Sondaj kuyusu metresi ne kadar sorusu belirli bir maliyet hesabı içerdiği sondaj firması ile bire bir görüşmeniz tavsiye edilir. Taranacak alanın büyüklüğüne göre jeofizik etüt çalışması ile başlayan maliyet hesabı, su sondajı, kuyu logu, kuyu inkişafı, kuyu bakımı gibi profesyonel süreçleri içermektedir. Su sondajı uzmanlık gerektiren teknik bir çalışma olup, deneyimli sondaj firmaları ile iletişime geçmeniz gerekir. İyi bir fiyatlandırma ve sağlıklı bir sonuç için sondaj firmalarının etüt çalışması ile birlikte gerçek bir maliyet hesabı çıkarılabilmektedir.

Garantili olarak sunulan sondaj hizmeti sonucunda uzun yıllar ihtiyacınız olan suyu daha masrafsız şekilde kullanabilirsiniz. İleri teknoloji ürünü olan ekipmanlarımız ile profesyonel çalışma sunuyoruz. Sondaj çalışması sonrası yaşadığını problemlerde en yakın danışma merciiniz yine biz oluyoruz. Su kuyusu ihtiyacınız için firmamız yılların deneyimi ile hizmetlerini sürdürmektedir. Sondaj kuyusu metre fiyatı konusunda Devlet Su İşleri ve Jeoloji Mühendisleri Odası’nın tarifelerine göre hareket etdilmektedir.

BLOG