Dalgıç Pompanın Avantajları

Dalgıç pompa, birçok işletmede ve çiftlikte tarım arazilerinin sulanması veya uzun süreli su ihtiyacının belirdiği bölgelerde kaynaktan su çekilmesi amacıyla kullanılan bir pompa türüdür. Suya daldırılarak kullanılan dalgıç pompanın belirli bir mekanizması vardır ve sıvıyı çekme üzerine odaklanır. Kendi içinde çeşitlere sahip olmakla birlikte temel mantığı sıvıyı boşaltmak veya çekmektir. Bu bir havuz veya gölet olabileceği gibi farklı amaçlarla insana eliyle yapılan değişik kaynaklar da olabilir. Neticede amaç suyun belirli bir alt kısımdan yukarı doğru çekilmesi ve işe yarayacak şekilde kullanılmasıdır.

Dalgıç Pompanın Avantajları - Uzay Sondaj

Bazı alanlarda suyu boşaltmak gerektiğinde de dalgıç pompalar çok işlevseldir. Temel atılan bir binanın dip kısmında oluşan su birikintisi bu pompa türü ile daldırılarak kısa zamanda çekilebilir. Çeşitli doğal afetler nedeniyle su baskınının olduğu alanlarda dalgıç pompa ile kısa sürede ve daha az zahmetle suyun boşaltılması amaçlanır. Bu yüzden dalgıç pompanın avantajları konusuna değinmek istedik.

Farklı türleri olan dalgıç pompaların kendine özgü çalışma prensipleri olsa da genel olarak sağladıkları avantajlar aynıdır. Su geçirmez olması motor kısmında kolay kolay arıza olmamasını sağlamaktadır. Elektrik kaçağı veya teması konusunda tedirgin olmanızı gerektirmez. Pompanın dahili olarak hasar görmemesini de sağlaması açısından değerli bir özelliktir. Basınçlı su aktarması ihtiyacın yoğun olduğu yerlerde ciddi bir fayda sağlar. Çalıştırılmadan önce doldurulmasına gerek olmaması da aslında en büyük avantaj olarak lanse edilmektedir.

Dalgıç Pompanın Dezavantajları

Dalgıç pompanın en büyük dezavantajı kırılma gibi hasarları tespit edip yola devam etmenin zorluğudur. Pompa bütünlüğünü kaybeder ve sızdırmaya başlarsa, suya daldırıldığından ötürü herhangi bir belirti görülmez. Bu da bileşenlerin aşınmaya başlamasına neden olacaktır. Bu yüzden tespit etmenin zorluğu konusunda çalışmalar sürmektedir. Bu tür vakalar nadir olmakla birlikte, meydana gelirse çok güç tespit edileceği için hasarın boyutu da büyük olmaktadır. Hasarın tespit edilemiyor olması dezavantajdır ancak bunun sağlam ve kaliteli ürünler için çok rastlanılan bir durum olmadığını da söylemek gerekiyor.

Dalgıç Pompanın Dezavantajları - Uzay Sondaj

İşletmeniz ve faaliyet türünüz için en uygun pompa türünün seçilmesi konusunda mutlaka uzman desteği almalısınız. Uzay Dalgıç Pompa olarak TSE belgeli ürünler ile uzun süre dayanabilecek dalgıç pompalar imal ediyor ve kullanıma sunuyoruz. İhtiyacınız olan en verimli ürünlerden biri olan pompaların tüm avantajlı ile birlikte kullanabilmeniz için tüm ekibimizle çalışıyoruz. Bilimsel ve teknolojik veriler ışığında verimlilik katsayısı en yüksek pompa türlerini işletmenizin faaliyetleri için tasarlıyoruz.

Gürültü olarak da oldukça beğenilen bir sessizliğe sahip olan dalgıç pompalar, işlevi sayesinde birçok zorlu görevin üstesinden gelmektedir. Bazı sektörlerin vazgeçilmez makinelerinden biri olduğu için düzenli olarak bakımdan geçirilmesi de müthiş önem taşımaktadır. Güvenilir bir ekipman olduğu için en zorlu zeminlerde bile gerçek fonksiyonunu yerine getirmektedir.

Dalgıç Pompanın Sağladığı Kolaylıklar

Sağladığı kolaylıklar bakımından dalgıç pompalar oldukça işlevseldir. Kanalizasyon aktarma başta olmak üzere yerel yönetimlerin de vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Bu yüzden işlevsel olarak kullanılacağı tüm alanlarda büyü kolaylıklar sağlar. Aktarılması veya taşınması gereken suyun istenen bölgeye basınçlı olarak da çekilmesini sağlayarak kısa zamanda su ihtiyacını giderir. Diğer yandan boşaltılması gereken bir temelin veya alanın da dalgıç pompa ile kolaylıkla boşaltıldığını görebilirsiniz.

Dalgıç Pompanın Sağladığı Kolaylıklar - Uzay Sondaj

Sadece yerel yönetimler için değil sondaj çalışmalarının da en kullanışlı ekipmanlarından biridir. Çekilecek düzenli suyun dalgıç pompa monte edilerek çekildiği görülür. Bu yüzden sondaj çalışmalarında mühendislik projesi ile nasıl yerleştirileceği tespit edilmekte, kullanıcılara olası arıza durumları ile ilgili bilgi verilmektedir.

Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım 
Ayke Bilişim

Tecrübeli personeliyle kaliteli hizmet sunmayı hedef edinen firmamız siz değerli müşterileri için sürekli kendini yenilemekte ve değişime değişimle karşılık verme vizyonuyla hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.