Skip to main content

55 HP Dalgıç Pompa Kaç Metreden Su Çeker?


Sondaj çalışmalarında birçok ana unsur ve yedek eleman yer almaktadır. Firmalar zemin etüdü yaparak su olup olmadığı konusunda bilimsel olarak destek sunmaktadır. Özellikle 55 hp dalgıç pompa kaç metreden su çeker konusu, bu pompaya sahip müşteriler tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Dalgıç pompaların belirli bir derinlikten yukarı doğru düzenli olarak su çekmesi, bu iş için en ideal pompa türlerinden biri olduğunu gösterir çünkü aşağıda kullanılacak tüm malzemelerin belirli bir süre sonra raf ömrü de bitecektir.

55 HP Dalgıç Pompa Kaç Metreden Su Çeker? - Uzay Sondaj

Dalgıç pompa, derinliğine bakmadan en iyi verimi alabileceğiniz şekilde görüşmeliyiz. Çok daha derin yerlere çok daha gidilmedik şekilde ulaşarak zemin etüdü yapmak gerekir. Çeşitli ekipmanlarla birlikte kullanılması gereken dalgıç pompaların düzenli bir mekanizmaya sahip olması için, düzenli aralıklarla bakımdan geçirilmesi ve en önemlisi çok daha fazla rahatsızlık vermesini önleyecek tedbirleri alınmasıdır.

Sondaj işlemlerinde kullanılan ve birçok alanda başarılı örnekler ile uygulamayı nihayete kavuşturan pompalar, belirli bir borulama sistemi ile monte edilirler. Saatte ne kadar su çektiği ile birlikte kaç ton su basabildiği de hesaplamalar için önemlidir.

55 HP Dalgıç Pompa Yeterli Olur mu?

Bazı sondaj ve inşaat alanlarında 55 hp dalgıç pompa yeterli olur mu konusunda genelde sorumlu ve yetkili kişiler bilgi sahibi olmalıdır. Sektördeki birçok başarılı örnekleri inceleyerek ne kadarlık bir dalgıç pompanın su basmaya yeteceği konusunda uzmanlardan ve yetkili personelden bilgi alınabilir. 55 hp gücündeki dalgıç pompalar birçok açıdan kullanılabilmektedir. Genelde farklı projelerde kullanıldığı için genel bir standart tablo çizmek mümkün olmamaktadır.

55 HP Dalgıç Pompa Yeterli Olur mu? - Uzay Sondaj

55 hp dalgıç pompa oldukça güçlüdür. Derin kuyulardan basınçlı şekilde su çekilmesine yardımcı olur. Güç dengesine göre derinliğine göre farklı özellikteki dalgıç pompalar tercih edilir. Kuyunun ya da su çekilecek yerin derinliğine ve boru çağına göre hangi güçteki pompanın kullanılacağına mühendislik hesaplamaları ile karar verilir. Sondaj çalışmalarından sonra pompa montajı tüm ekipmanları ile birlikte yapılacağından pompa seçimine kuyu açılmasını takiben karar verilmelidir. Bu karar verme süreci profesyonel firmalar tarafından yürütüldüğü zaman daha sağlıklı sonuçlar alınmaktadır.

Sondaj çalışmaları tamamlandıktan ve kuyu açıldıktan sonra pompa değişimi için ekipler daha çok zorlanırlar. Bu yüzden teknik hesaplamalar ve kuyu açılması tamamlandıktan sonra derinlik hesabına göre hangi tipte bir dalgıç pompanın kullanılacağı belirlenmelidir. 55 hp dalgıç pompa kaç metreden su çeker gibi farklı hesaplamalar işlevsel açıdan değerlendirilmelidir.

55 HP Dalgıç Pompa Fiyatı

55 hp dalgıç pompa fiyatı farklı firmalarda değişik gibi görünse de, ürün sıfır imalat olduğunda marka farklılıkları dışında genelde fiyatlar yakındır. Satın almadan önce mutlaka teknik olarak yeterli bilgiye sahip olmalı ve montajı kesinlikle yetkili servise yaptırmalısınız. Pompaların garantisi devam etsin diye bu yetkiyi işletmelisiniz. Ayrıca montaj konusunda sondaj firmaları da yetkili firmalar oldukları için kuyu sondajını takiben bu işlemi de yaptırabilirsiniz.

55 HP Dalgıç Pompa Fiyatı - Uzay Sondaj

Dalgıç pompaların farklı basınç özelliğine sahip olduğu bilinmelidir. Kuyunun derinliğine ve ihtiyaç olan suyun miktarına göre pompa seçilmelidir.

Sondajlarda yaşanan çeşitli problemler ve niteliksiz işçilik bazen kuyu çökmelerine neden olabilmektedir. Böyle durumlarda pompalar zarar görmekte ve işlevsiz kalmaktadır. Hızlı şekilde onarım yapılarak mümkün olan en kısa sürede zarar telafi edilmeli ve pompa işler hale getirilmelidir. Kesintisiz su sağlanma ihtiyacı olan yerlerde oldukça seri şekilde müdahale edilmesinin önemi büyüktür. Bu yüzden Uzay Sondaj olarak profesyonel ekip arkadaşlarımızla birlikte bölgemizdeki çalışmalarımıza, teknolojiden de destek alarak devam ediyoruz.

BLOG