Skip to main content

Dalgıç Pompa Servisi


Dalgıç pompa servisi yetkili firmaların sunduğu en kapsamlı ve problemlere nokta atışı yaptıkları hizmetler arasındadır. Servis hizmeti dalgıç pompa seçimi ile de birebir ilişkilidir. İhtiyaca göre pompa seçimi yapılmalı, ne kadar su basılacağı veya kuyunun yüksekliği seçimde rol oynayan etkenler olmaktadır. Günlük olarak ne kadar su ihtiyacı olduğu konusunda yapılacak teknik çalışmanın ardından dalgıç pompa ile ilgili seçim süreci başlamaktadır.

Kuyunun debisi ve içindeki su miktarı da düşünülerek paslanmaz gövdeye sahip pompa tercih edilmeli, pompanın tüm üniteleri de aynı şekilde paslanmaz nitelikte olmalıdır.

Kuyularda suyun yapısı her zaman aynı kalitede olmayabilir. Dalgıç pompaların süzgeç yardımı ile saf suyu çekme amacına göre hareket ettikleri ve bunun için tasarlandıkları görülür. Ancak suyun yapısı taşlı veya çamurlu olduğu zaman fan kısmından motor gövdesine kadar paslanmaz nitelikte olması, bu durumda özellikte gereklidir. Pompanın bağlı olduğu boruların kaliteli olması, TSE standartlarını taşıması, kabloların aynı şekilde iyi muhafaza edilmesi, dalgıç pompa servisine ilk etapta ihtiyaç duyulmaması adına çok önem arz eder.

Montajda profesyonel davranılması, uzman teknisyenlerin görev alması servis ihtiyacını uzun bir süre öteleyecektir.

Dalgıç Pompa Servisi - Uzay Sondaj

Dalgıç Pompa Arızaları

Dalgıç pompa arızaları oluşma sebebine göre kendi içinde gruplara ayrılabilir. Suyun bitmesinden veya azalmasından kaynaklanan nedenler olduğu zaman farklı bir yaklaşım, süzgecin tıkanıp su girmesinin güç olduğu durumlarda farklı bir yaklaşım, elektrik arızalarından kaynaklanan durumlarda ise farklı yaklaşımlar sergilenmektedir.

Dalgıç pompa servisi bu konuda arıza nedenini tespit edip önlem almakla mükelleftir. Müşterilerin ihtiyaç duyduğu arıza tespitinin çok hızlı olması ve önlemlerin yine aynı hızda alınarak, pompanın tekrar işler hale gelmesinin sağlanmasıdır.

Farklı modellerde olan dalgıç pompaların arızaları genelde birbirine benzemektedir. Çalışma prensibi genelde aynı olduğu için gösterdiği arızalar konusunda da aynı çözümler üretilebilmektedir. Dalgıç pompaların en belirgin ve karşılaşılan problemleri arasında çalışmaması gösterilmektedir. Oldukça sık karşılaşılan bu durumun sebebinin tespit edilmesi ve ilk olarak elektrik bağlantısının veya bağlı olduğu panelin incelenmesi önemlidir. Bunun dışındaki nedenler için ise kuyudan çıkartılması ve arızanın mekanik veya motor kısmından olup olmadığının incelenmesi gerekir.

Çekilen suyun içindeki yabancı maddelerin boruyu tıkaması veya süzgecin işlerliğini önlemesi sonucunda da dalgıç pompa çalışmayabilir. Bunun incelenmesi ise biraz daha zor olmakla birlikte deneyimli ekiplerin üstesinden gelebileceği bir durum olduğunun bilinmesine fayda vardır. Yetkili firmaların bu konuda profesyonel servis hizmeti verdiklerini, kendi monte ettikleri ürünler konusunda oldukça hızlı çözüm ürettiklerini görebilirsiniz.

Dalgıç Pompa Arızaları - Uzay Sondaj

Dalgıç Pompa Tamiri

Dalgıç pompa tamiri gerektiren durumlarda yine yetkili servis olarak hızlı şekilde çözüm oluşturma yolunu seçiyoruz. Böylece kuyu suyunun hızlı şekilde yine ihtiyacınızı karşılayacak şekilde çekilmesi, dalgıç pompaların fonksiyonlarını yerine getirecek şekilde onarılması önceliğimiz olmaktadır.

Dalgıç pompa tamiri konusunda teknisyenlerimiz olay yerinden pompayı getirerek hızlı şekilde gerekirse yedek parça da temin ederek problemi çözme noktasında işbirliği sağladıkları görülecektir.

Tamir ve yetkili servis bakımından kapsamlı hizmet veren firmamız arıza tespiti ve giderimi konusunda da yetkindir. Tüm dalgıç pompaların her türlü problemine anında çözüm üreterek sizleri dalgıç pompasız bırakmama konusunda hızlı şekilde çözüm sağlıyoruz.

Kuyu sondajı sonrası kullandığınız dalgıç pompaların uzun süre işler halde çalışması için montajdan teslim etmeye kadar tüm süreçleri uzman kadromuz ile yürütüyoruz.

Firmamızdan alacağınız tüm hizmetler TSE standartlarında olup, yetkili servis olarak tüm ekibimizle geniş bir bölgeye hizmet vermeye devam ediyoruz.

Dalgıç Pompa Tamiri - Uzay Sondaj

BLOG