Skip to main content

2 hp Dalgıç Pompa Ne Kadar Su Çeker?


Çeşitli amaçlarla kullanılan dalgıç pompaların su çekme özelliği, yer seviyesindeki su ihtiyacının karşılanması için çok ciddi bir görevi yerine getirmektedir. Farklı özelliklerde üretilen pompaları çekim gücü de farklı olmaktadır.

Tüketiciler, su ihtiyacı için kuyu kazdıran müşteriler, her türlü su seviyesi oluşturmak için pompa isteyenler, 2 hp dalgıç pompa ne kadar su çeker konusunda da bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu konuda deneyimli sondaj firmalarının profesyonel ekiplerine danışabilecekleri gibi, çeşitli online kaynaklardan da bilgi edinebilirler.

2 hp Dalgıç Pompa Ne Kadar Su Çeker? - Uzay Sondaj

Genelde bu kaynaklarda kuyunun derinliği de hesap edilmektedir. Derinliğini hesap ederek hangi güçte bir dalgıç pompa kullanılması gerektiği ve tercih edilen pompanın istenen seviyede su çekip çekmeyeceğini de teknik olarak bilmek gerekir. 2 hp dalgıç pompa da hesabı merak edilen pompa türleri arasındadır. Su basması için belirli bir güçte olması gereken dalgıç pompaların en güçlüsü en fazla su ihtiyacı olan yerde kullanılmaktadır. Bu tip yerlerde su miktarı ciddi şekilde yüksek olmaktadır.

2 hp dalgıç pompa belirli bir dirence sahip olan, belirli miktarlarda su basabilen veya diğer bir deyişle çekebilen yapıdadır. Genelde gövdesi dökümden yapıldığı için uzun süreli çalışmalara karşı dayanıklıdır. Yerleştirilmesi ve elektrik bağlantısı sağlam şekilde yapıldığında uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir.

2 hp gücündeki motoru hangi özellikteki kablo ile bağlamanız gerektiği, kablonun niteliği ve uzunluğu, bağlantısının nasıl olması gerektiği gibi konular teknik olarak belirlenmelidir.

2 hp Dalgıç Pompa Hesabı Nasıl Yapılır?

2 hp dalgıç pompa hesabının nasıl yapılması gerektiği kesinlikle mühendislik teknik alanının teknik hesaplamaları doğrultusunda yapılmalıdır. Bu konuda ezbere çalışma yapılmasından daha iyisi profesyonel bir sondaj firması veya pompa yetkili bayisi ile görüşülmesi gerektiğidir.

Profesyonel olarak yapılması gereken sondaj çalışmasından sonra pompa seçimi de aynı şekilde yapılmalıdır. Doğru pompa seçimi için de 2 hp dalgıç pompa ne kadar su çeker konusunda mühendislik çalışmasına riayet etmek gerekir.

120 metre su basma özelliğine sahip 2 hp dalgıç pompa 5 ton su çekebilmektedir. Çeşitli markaların ürettiği ve kaliteli şekilde satışa sunduğu dalgıç pompa modelleri ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Derin kuyu sondajında derin kuyu pompası olarak kullanılabilen 2 hp dalgıç pompa çok işlevseldir.

Derin kuyulardan 120 metreye kadar su basabilmesi birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Bu yüzden derin kuyu sondajlarında 1500 watt gücü ile oldukça güçlü şekilde çalışmakta ve su ihtiyacını gidermektedir. İdeal olarak istenen ihtiyacı gidermek amacıyla birçok farklı sektörde başarılı örnekler sunmaktadır. TSE belgeli olarak sunduğumuz 2 hp dalgıç pompa modelleri ile hizmetinizdeyiz.

2 hp Dalgıç Pompa Hesabı Nasıl Yapılır? - Uzay Sondaj

2 hp Dalgıç Pompa Çalışma Prensibi

2 hp dalgıç pompa çalışma prensibi derin kuyulara göre tasarlanmaktadır. 1-1/4” hortum bağlantısı ile bağlanan ve oldukça fazla miktarda su basabilen 2 hp dalgıç pompalar, uygun fiyatlar ile sunulmaktadır. Çalışma prensibi olarak derin kuyuların en ideal tercihlerinden biri olan dalgıç pompalar ile sektörünüze çok büyük miktarda katkı sağlayabilirsiniz.

Su ihtiyacı olan tüm işletmeler, çiftlikler, tarlalar ve benzeri kuruluşlarla özel teşebbüslerin, kamu kurumlarının bu bağlamda 2 hp dalgıç pompa kullandıkları görülmektedir.

Gerçekten güçlü yapısı ve dayanıklı gövdesi ile oldukça yüksek işlev gösteren dalgıç pompalar imalattan itibaren tüm kalite testlerinden geçmektedir.

TSE sertifikalı olarak kalite onaylarından geçen ve belgeli olan dalgıç pompaların tüm modelleri, ihtiyaca göre şekillenmektedir. Uzay pompa ve sondaj hizmetleri olarak tüm pompa modelleri ile en ideal tercihlerde bulunmanıza yardımcı oluyoruz.

2 hp Dalgıç Pompa Çalışma Prensibi - Uzay Sondaj

BLOG